Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt
Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras dalyvavo prestižinėje pučiamųjų muzikos konferencijoje Čikagoje. Orkestras taip pat atliko specialią programą Čikagos lietuvių bendruomenei.
Didžiausiame Jungtinėse Valstijose konferencijų centre „McCormick Place“ rengiama „Midwest Clinic“ konferencija kasmet pritraukia beveik 20 000 muzikos pedagogų, muzikantų ir kitų pučiamųjų muzikos profesionalų iš viso pasaulio. Šiemet tarp jų – ir Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras.
„Tai, kad mes buvom pakviesti dalyvauti šitame renginyje, sakyčiau, tikrai yra didžiulis orkestro laimėjimas ir įvertinimas, nes iš daugiau 300 kolektyvų rengėjai pasirinko tik 50“, – džiaugiasi orkestro meno vadovas repertuarui Antanas Kučinskas.
„Pats žanras – labai jaunas ir pasaulyje, ir tos ištakos yra iš Amerikos. Tai atvažiuoti į tą vietą, kur ta kultūra verda virš 100 metų, yra tiesiog būtina. Nepasisemti tos patirties profesionaliam kolektyvui būtų neatsakinga“, – tikina orkestro vyriausiasis dirigentas Karolis Variakojis.
Pasak vieno iš konferencijos vadovų, jos užuomazgos – nedideliame Čikagos viešbutyje. Ją inicijavo kelių grupių dirigentai, vėliau renginys plėtėsi ir į šią erdvę persikėlė prieš pusšimtį metų.
„Žodis „Clinic“, esantis mūsų pavadinime, tai pas mus Amerikoje reiškia tai, kas padeda žmonėms ko nors geriau išmokti, o „Midwest“ nurodo vietą, nes viskas prasidėjo čia, čia sužydėjo“, – pasakoja vienas iš konferencijos „Midwest Clinic“ vadovų Kevinas Sedatole‘as.
Čikagoje orkestras be užsienio autorių kūrinių atliko Lietuvos kompozitorių Ritos Mačiliūnaitės, Juozo Gudavičiaus, Lino Rimšos ir Čikagoje gyvenančio Kęstučio Daugirdo kūrinius.
„Per paskutinę dainų šventę gavau užsakymą parašyti būtent tą kūrinį, kuris dabar, šiandien skambėjo – „Ateities žaliavimai“, – nurodo kompozitorius.
Orkestras surengė atskirą programą Čikagos lietuvių bendruomenei Čikagos lietuvių jaunimo centre ir lietuviškoje Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčioje.
„Džiaugiamės susitikę su jaunimo centru, vizito paruošimas buvo ilgas, labai kruopščiai planuotas tiek iš Amerikos lietuvių pusės, tiek ir iš mūsų pačių. Pristatėme mūsų vaikišką produkciją“, – sako orkestro vadovė Snieguolė Andruškaitė-Mikaliūnienė.
Pasak orkestro vadovų, tai pirmosios Lietuvos simfoninio orkestro gastrolės Jungtinėse Valstijose atgavus nepriklausomybę.
You must be logged in to post a comment.